Wymiana klawiszy do laptopa

·

Jeśli klawiatura laptopa została uszkodzona, możesz spróbować samodzielnie ją naprawić. Jest na to kilka sposobów. Jedną z metod jest oczyszczenie obszaru wokół uszkodzonego klucza. Następnie możesz ponownie zainstalować klawiaturę. Alternatywnie możesz również znaleźć zapasowe klucze do laptopa. W zależności od typu laptopa proces będzie się różnić.

Naprawa uszkodzonej klawiatury laptopa
Naprawa klawiatury laptopa może być łatwa, jeśli wiesz, jak otworzyć komputer i usunąć uszkodzoną klawiaturę. Czasami klawiatura laptopa może zostać fizycznie uszkodzona i odłączona od płyty głównej. Jeśli tak się stanie, możesz wymienić klawiaturę na nową. Różni producenci budują swoje laptopy w różny sposób, ale proces jest zwykle taki sam. Wymiana klawiatury jest znacznie łatwiejsza niż ponowne podłączenie kabla.

Czyszczenie obszaru wokół klucza
Obszar wokół klawisza na twoim laptopie może być bardzo brudny i lepki. Ponadto pod kluczem często znajdują się duże okruchy. Aby wyczyścić obszar pod kluczem, możesz użyć bawełnianego wacika nasączonego alkoholem. Możesz również użyć miękkiej szmatki do wysuszenia obszaru.

Ponowna instalacja klawiatury
Pierwszym krokiem ponownej instalacji klawiatury laptopa jest zlokalizowanie Menedżera urządzeń, do którego można uzyskać dostęp, klikając prawym przyciskiem myszy lewy dolny róg ekranu lub naciskając klawisz „X” na klawiaturze. Spowoduje to otwarcie wyskakującego okna, które pokazuje wszystkie urządzenia na twoim komputerze, w tym klawiaturę. W tym oknie kliknij małą strzałkę obok urządzenia Klawiatura, aby rozwinąć jego właściwości. Aby odinstalować urządzenie, kliknij przycisk Odinstaluj. Następnie uruchom ponownie komputer.

Uszkodzenie płytki drukowanej przez ciecz
Jeśli klucze do laptopa są uszkodzone przez płyn, musisz natychmiast skontaktować się z technikiem naprawy, aby naprawić uszkodzenia. Wyciek cieczy spowoduje szereg problemów, w tym elektrolizę, korozję, a nawet awarię elementów wewnętrznych. W wielu przypadkach uszkodzeniom można zapobiec dzięki prostej konserwacji zapobiegawczej.

Ponowna instalacja karetki i podkładki klucza
Podczas wymiany kluczy do laptopa ważne jest, aby znać numer modelu i producenta. Znajomość tych szczegółów pomoże Ci określić, gdzie kupić klucz zastępczy. Nazwa producenta i numer modelu często można znaleźć na pokrywie laptopa. Powinieneś także wiedzieć, gdzie znajdują się kluczowe części laptopa. Jeśli nie masz pewności, zrób zdjęcie części, aby móc się do nich później odnieść.

Oferta https://www.laptopkey.eu

In:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *